Húzz egy kátyát!
Erre a trükkre több magyarázat is van. Ha az egyből kitalálósat tanuljátok, ajánlott egy másikat is kitalálni, "B" tervnek, külömben lehet hogy belesültök
Az első az, amelyikben egyből kitalálod, melyik a kártya, anélkül, hogy visszatennéd. Íme:
Ez egyszerű trükk, de ajánlatos egy másikat is megtanulni mellé, külömben belesülhettek. Szóval, a trükk előtt kiválasztunk egy, két vagy három kártyát, és jól megjegyezzük az(oka)t. (ajánlatos a több kártya.). Ez(eke)t kicsit jobban kilögatjuk a pakliból. A legtöbb ember azt választja, amit a legkönnyebb kihúzni. Megjegyzitek hogy melyik, és anélkül hogy visszakérnétek, bátran elmondjátok a megoldást. Ez viszont kockázatos, úgy hogy ha nem azt húzzák, amelyiket szeretnétek, így nézhettek ki: :)
most jöjjenek azok, amelyek biztonságosabbak:
Itt nektek is mindegy, melyiket választja az önkéntes. Nézzük:
Szóval, a trükk előtt megnézitek, melyik az utolsó lap. amint az önkéntes választott, visszakéritek, és a pakli hátuljára teszitek. Aztán megkeveritek, de óvatosan, hogy a választott kártya az utolsó mellett maradjon. Most megnézitek, melyik van amellett, és megmutatjátok az önkéntesnek.
Ebben a trükkben, miután a választott kártyát visszakéritek, és megkeveritek, az megfordul a többi laphoz képest. Íme:
Amíg a néző a lapját nézi, a pakliban az utolsó kártyát megfordítod. Aztán visszakéred, és fordítva teszed a pakliba, de ez nem tűnik fel másnak, mivel az utolsó lapot megfordítottad. Azt gyorsan visszafordítod, megkevered a pakli, és megmutadot az önkéntesnek, hogy a lapja megfordult.
Én ennek a trükknek ezt a három változatát ismerem. További jó böngészést!!!
Aláírás: A Magyar Álarcos Mágus